KRNOVSKO, OSOBLAŽSKO | Městskou hromadnou dopravu čekají dvě drobnější změny u linky 806 (st. hranice – Cvilín točna), u níž dojde k opoždění dvou spojů. Spoj číslo 11, který dnes vyjíždí ze zastávky „Krnov, st. hranice“ ve 14.10 hodin, bude od 9. prosince o deset minut opožděn.

Foto: ilustrační Pixabay

Z tohoto důvodu musel být o pět minut posunut také odjezd návazného spoje číslo 14, který v současnosti odjíždí ze zastávky „Krnov, Cvilín točna“ ve 14.40 hodin. Důvodem úpravy jízdního řádu byla skutečnost, že žákům, kteří by spoj číslo 11 mohli využívat, koliduje konec vyučování s odjezdem autobusu.

Podstatnou proměnou projde od 9. prosince příměstská autobusová doprava, kterou už nebudou obsluhovat společnosti Arriva Morava a Osoblažská dopravní společnost. Tendr, vyhlášený Moravskoslezským krajem, vyhrál nadnárodní koncern Transdev.

Připravovaná změna přinese novinky v jízdních řádech, přečíslování i přetrasování některých spojů a dojde ke kompletní obměně vozového parku. Pro Krnovsko Transdev pořídil celkem 14 nových autobusů s klimatizací a Wi-Fi, které z pětaosmdesáti procent budou nízkopodlažní. Nové vozy budou mít jednotný vizuál a budou zřetelně označeny světelnými informačními panely. Také uvnitř budou vybaveny LCD obrazovkami s informacemi o zastávkách. Stávající čipové karty zůstávají v platnosti, stejné zůstává i nabíjení kuponů.

top