STARÉ MĚSTO | Mezi třináctou hodinou 12. května a sedmou hodinou 13. května 2020 doposud neznámý pachatel spáchal ve Starém Městě u Bruntálu zločin krádeže tím, že po vylezení na instalované stavební lešení vstoupil do rekonstruovaného objektu místního kostela Nanebevzetí panny Marie.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Z kostela následně odcizil různé druhy volně uloženého pracovního nářadí (aku okružní pilu značky DeWalt žluté barvy v černém plastovém kufru a dvě baterie, aku úhlovou brusku značky DeWalt žluté barvy v plastovém kufru černé barvy s jednou baterií, aku vrtačku značky DeWalt žluté barvy a dva kusy baterií v černém plastovém kufru s nabíječkou, dvě nabíječky k okružní pile a brusce, motorovou benzínovou pilu značky Stihl oranžovobílé barvy a halogenové světlo), čímž poškozené právnické osobě z Bruntálska byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 81 a půl tisíce korun,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Bruntále a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného stavebního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.