STARÉ MĚSTO | Nehoda byla na operační středisko hasičů nahlášena šestnáct hodin, kdy došlo ke sjetí autobusu do příkopu v lokalitě obce Staré Město. Na místě hasiči vyprostili za použití nastavovacího žebříku z autobusu zraněné osoby, které předali přítomným zdravotníkům záchranné služby. K nehodě došlo v pátek 1. března 2019.

Foto: ZZS MSK

„Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Bruntál spolu s dobrovolnými kolegy z Bruntálu. Na místě hasiči vyprostili za použití nastavovacího žebříku z autobusu 4 zraněné osoby, které předali přítomným zdravotníkům záchranné služby, zajistili autobus proti požáru a následně po vyšetření nehody a vyproštění autobusu hasiči uklidili a zprovoznili komunikaci. V autobuse cestovalo celkem 25 osob. Hasiči zajistili nezraněným cestujícím náhradní autobusovou dopravu hasičským autobusem dislokovaným na stanici v Bruntále,” informoval zastupující mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

„Došlo k nehodě ve Starém Městě u Bruntálu a zraněny byly tři ženy ve věku pětadvacet, padesát a devětapadesát let. Nejmladší byla ošetřena se stresovou reakcí na událost, ponechána na místě zásahu. Prostřední žena byla ošetřena se středně těžkým poraněním krční páteře. Nejstarší byla ošetřena se středně těžkým poraněním hrudníku. Po ošetření byly transportovány do nemocnice Bruntál na úrazovou ambulanci,” sdělil mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.