BRUNTÁLSKO | V pondělí 22. května 2017 zahájila policejní komisařka SKPV trestní stíhání sedmašedesátiletého muže z přečinu úvěrového podvodu a dvaapadesátileté ženy z přečinu úvěrového podvodu ve formě organizátorství.

Je jim kladeno za vinu, že v době od poloviny srpna 2015 do března 2016, po předchozím návodu a dohodě s obviněnou ženou, měl obviněný muž požádat v pěti případech o úvěry na elektroniku (např. pračku, tablet) a poskytnutí peněžních prostředků u dvou finančních společností v celkové částce přesahující 150 tisíc korun.

„Do úvěrových smluv měl uvést, že pobírá starobní důchod kolem 10 tisíc korun a to i přes to, že jeho důchod činí 4 600 korun. Úvěry mu byly schváleny. Peníze a zboží měla převzít obviněná, která mu měla přislíbit, že bude úvěry hradit a občas mu měla poskytnout jídlo a ošacení, jelikož obviněný je osobou bez domova. Z celkové dlužné částky přesahující 150 tisíc korun mělo být do dnešních dní uhrazeno necelých 28 tisíc korun. Obviněným nyní hrozí trest odnětí svobody do výše pěti let. Obviněná již byla v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzena,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Foto Studio STA