KRNOV, OPAVA | Policejní komisař oddělení hospodářské kriminality Bruntál zahájil v těchto dnech trestní stíhání šestašedesátiletého muže z přečinu úvěrového podvodu. Na základě nepravdivých údajů mu byly schváleny úvěry. Způsobená škoda činí 125 tisíc korun.

Foto: ilustrační Pixabay

„Obviněný se toho měl dopustit ve dvou případech v průběhu července 2016 tím, že v Krnově a Opavě měl uzavřít úvěrové smlouvy, v jednom případě na zakoupení zboží v hodnotě 55 tisíc korun a v druhém případě na poskytnutí finanční částky 70 tisíc korun. Na smlouvách měl uvést nepravdivé údaje o svém zaměstnání a příjmech,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková

Na základě takových údajů mu byly úvěry schváleny. „Obviněný byl v té době evidován na úřadu práce a pobíral pouze sociální dávky ve výši 3 477 korun. Podvodně získané peníze i zboží měl použít pro vlastní potřebu. Ani jednu ze splátek neuhradil. Způsobená škoda činí 125 tisíc korun. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody do výše až pěti let,“ řekla závěrem Jiroušková.

top