KRNOV, OPAVA | Policejní komisař oddělení hospodářské kriminality Bruntál zahájil v těchto dnech trestní stíhání šestašedesátiletého muže z přečinu úvěrového podvodu. Na základě nepravdivých údajů mu byly schváleny úvěry. Způsobená škoda činí 125 tisíc korun.

Foto: ilustrační Pixabay

„Obviněný se toho měl dopustit ve dvou případech v průběhu července 2016 tím, že v Krnově a Opavě měl uzavřít úvěrové smlouvy, v jednom případě na zakoupení zboží v hodnotě 55 tisíc korun a v druhém případě na poskytnutí finanční částky 70 tisíc korun. Na smlouvách měl uvést nepravdivé údaje o svém zaměstnání a příjmech,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková

Na základě takových údajů mu byly úvěry schváleny. „Obviněný byl v té době evidován na úřadu práce a pobíral pouze sociální dávky ve výši 3 477 korun. Podvodně získané peníze i zboží měl použít pro vlastní potřebu. Ani jednu ze splátek neuhradil. Způsobená škoda činí 125 tisíc korun. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody do výše až pěti let,“ řekla závěrem Jiroušková.