MSK | Intenzivní sněžení, které ve středu dorazilo i na území Moravskoslezského kraje, mělo za následek řadu zraněných, kteří se stali účastníky dopravních nehod, nebo si přivodili poranění při pádech na ulicích. Jen během středečního (7. února) odpoledne, museli záchranáři ZZS MSK ošetřovat pětadvacet takto postižených pacientů.

Foto: ZZS MSK

Při dopravních nehodách na různých místech kraje, o nichž již informovala policie a hasiči, byla zraněna desítka osob, vesměs lehce nebo středně těžce. Dalších patnáct lidí utrpělo během středečního odpoledne a večera úraz, když uklouzli a upadli na zasněžených nebo namrzlých chodnících či silnicích. Záchranáři k nim vyjížděli ve všech okresech Moravskoslezského kraje. Ve dvou třetinách případů se jednalo o poranění končetin, ve čtyřech hlavy a ošetřit bylo nutno také jednoho pacienta s poraněním hrudníku.

Polovinu zraněných tvořily osoby starší sedmdesáti let. Právě lidé seniorského věku, často se zhoršenou pohyblivostí, jsou při nepříznivých podmínkách, jako je sníh a námraza, mnohem více zranitelní.

Zdroj: ZZS MSK