MSK | Téměř sedmdesátkrát museli od středečního rána 18. července  2018 do čtvrtečního poledne 19. července 2018 vyjíždět profesionální a dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji kvůli nepříznivému středečnímu počasí, tedy silným dešťům a větru.

Foto: HZS MSK

„Hasiči především odstraňovali a ořezávali nebezpečné a spadlé stromy a silné větve (35 výjezdů, počet odstraněných stromů byl vyšší), také čerpali vodu ze zatopených domů a sklepů (19 výjezdů, součet jednotlivých čerpání byl vyšší) a čistili ucpané kanály, které přinesly lokálně zatopené silnice,“ sdělil Petr Kůdela tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Hasiči rovněž monitorovali některé toky na beskydské straně kraje, kde hladina vodních toků vystoupila během středy i čtvrtečního rána na první, respektive i druhý stupeň povodňové aktivity.

„Více než polovina zásahů se od středečního rána do čtvrtečního poledne odehrála v okrese Frýdek-Místek (37), o zbytek se podělily další 4 okresy MS kraje – Bruntál (11), ještě méně Karviná, Ostrava-město a Nový Jičín. V okrese Opava nemuseli hasiči dosud vyjet ani jednou,“ dodal  Kůdela.

Pády stromů ani další události dosud nezpůsobily žádné zranění osob ani žádné větší škody, jen v několika případech se dřeviny opřely o elektrické vedení.