KRNOV | Město navštívilo ve čtvrtek 19. července osm mužů z ukrajinského partnerského města Nadvirna, kteří se aktivně účastní bojů na východě Ukrajiny a v současné době jsou na pobytu v Prudniku.

Foto: MěU Krnov

V obřadní síni radnice je přivítal místostarosta Jan Krkoška.Ten mimo jiné uvedl: “Naše město spolupracuje s Nadvirnou již mnoho let a nyní se díky nám do spolupráce zapojil i Moravskoslezský kraj, který v únoru letošního roku daroval nemocnici v Nadvirne sto nemocničních lůžek. Tamní dětské oddělení navíc obdrží také několik desítek plyšáků, které jsou výsledkem sbírky, do níž se zapojily děti z krajské mateřské školy a děti zaměstnanců krajského úřadu. Kamion s dary odjíždí na Ukrajinu v pondělí 23. července.”

Jan Krkoška, který je zároveň i náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje, ocenil také odvahu, kterou vojáci musejí dennodenně prokazovat v ozbrojeném konfliktu. “Velmi si vaší statečnosti vážím a moc vám za ni děkuji, bojujete i za nás,” dodal.

Ukrajinská výprava se po oficiálním přivítání podepsala do pamětní knihy a vystoupala na radniční věž, odkud si prohlédla Krnov a okolí. Následoval oběd a prohlídka města.

Zdroj: MěÚ Krnov