KRNOV | Do škol se tento týden vrátili deváťáci, a to za účelem přípravy na přijímací zkoušky na střední školy, které se konají 8. června. Přestože jejich docházka není povinná, přišli v hojném počtu. V základní škole na Janáčkově náměstí se jedná o 46 žáků, v ZŠ Žižkova o 35, dvacet žáků využilo nabídku konzultací v základní škole na Smetanově okruhu a v ZŠ Dvořákův okruh se na přijímací zkoušky připravuje 22 žáků.

Foto: ilustrační Pixabay

O 14 dnů později, v pondělí 25. května, do lavic poprvé usednou žáci prvního stupně. Ve stejný den také obnoví provoz školní jídelny v Albrechtické ulici a na náměstí Hrdinů.

„Stravu budeme vařit a vydávat žákům a zaměstnancům. Děti budou docházet po patnácti v intervalu 30 minut. V jídelně budou stoly rozestaveny tak, aby strávníci seděli 1,5 metru od sebe. Děti se v jídelně ani v přilehlých prostorách nebudou potkávat,“ uvedla ředitelka školní jídelny v Albrechtické ulici Jarmila Krůčková.

Stejná pravidla budou platit i ve školní jídelně na náměstí Hrdinů. „Příchod skupin s nejvyšším počtem 15 žáků bude rozdělen do časového harmonogramu. Do jídelny budou jednotlivé skupiny vstupovat odděleně, po provedení dezinfekce si vyzvednou nachystaný kompletní oběd a za přítomnosti pedagogického doprovodu se usadí jednotlivě k vyhrazeným stolům. Po ukončení konzumace skupina opustí jídelnu. Do prostor školní jídelny nemají přístup zákonní zástupci, jejich dotazy rádi zodpovíme i telefonicky na číslech 554 614 533 nebo 739 599 206,“ sdělila ředitelka této školní jídelny Marcela Martiníková.

Jídelna bude vařit pouze pro žáky prvního stupně a zaměstnance škol a školských zařízení, kteří plní výuku ve škole. Jídlo bude nutné zkonzumovat v jídelně, odnos s sebou není možný. Obědy je možné přihlašovat a odhlašovat ve stravovacím systému strava.cz, kde je již uveřejněn jídelní lístek platný od 25. května.

Kvůli rekonstrukci zařízení školního stravování v Žižkově ulici se do konce června budou muset obejít bez oběda ve školní jídelně žáci Základní školy Žižkova. „Jídlo si žáci budou nosit z domu. Od září je zajištěna strava pro první stupeň v jídelně průmyslové školy v Opavské ulici a druhý stupeň bude mít možnost se stravovat ve školní jídelně na náměstí Hrdinů,“ řekla ředitelka školní jídelny v Žižkově ulici Jiřina Krajdlová. Obědový balíček si ale do školy bude nosit podle ředitelky ZŠ Žižkova Moniky Ondrové je minimum žáků. „Předběžně víme, že by do školy mělo 25. května nastoupit 169 dětí, z nichž ale jen 30 bude zůstávat do odpoledne,“ uvedla.

Více informací k podmínkám a pravidlům obnovené školní docházky najdete na webech jednotlivých škol.

Zdroj: MěÚ Krnov