BRUNTÁLSKO | Posádky ZZS MSK spolu se členy Horské služby Jeseníky zasahovali dnes, v pátek 7. července, v obtížně přístupném terénu Údolí Bílé Opavy na Bruntálsku. Prvotní informaci o zraněném muži v Jeseníkách obdrželi pracovníci krajského operačního střediska před polednem. Na pomoc vyrazili horští záchranáři, vzlétl vrtulník LZS z Ostravy a vyjel pozemní tým ze základny ve Vrbně pod Pradědem.

Foto: HZS MSK

„Jednašedesátiletý muž se zranil při turistice, když uklouzl a spadl. Přivodil si poranění dolní končetiny. Prvotně jej ošetřovala horská služba, která následně žádala vyzvednutí pacienta z nepřístupného místa pomocí jeřábové techniky. Po příletu nad údolí byl k němu z vrtulníku vysazen lékař na více než padesátimetrovém laně. Muže zajistil a připravil k transportu. Byl vyzvednut k ližině stroje a přenesen na parkoviště Ovčárna.,” uvedl Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK

Po poskytnutí další péče, podání léků tlumících bolest a infuzního roztoku, byl předán pozemní posádce RZP a přepraven na urgentní příjem nemocnice v Krnově.