BRUNTÁLSKO | Zdravotnická záchranná služba spolu s Horskou službou Jeseníky zasahovala dnes, ve čtvrtek 25. srpna odpoledne u ženy, která se zranila v údolí Bílé Opavy. Informaci o pádu turistky z několika metrů obdrželi krajští operátoři ve třináct hodin. Pomoci vyrazili horští záchranáři a vrtulník LZS z Ostravy.

Foto: ZZS MSK

„V lokalitě musejí záchranáři vzhledem ke špatně přístupnému terénu obvykle zasahovat za použití lanové techniky a nejinak tomu bylo i tentokrát. Ke dvaapadesátileté pacientce byl palubním jeřábem z vrtulníku vysazen lékař, který spolu s horskými záchranáři provedl základní vyšetření a ošetření. Žena se při pádu z turistického chodníku zranila v oblasti hlavy, horní a dolní končetiny, uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Byla zajištěna krčním límcem a stabilizována ve vakuové matraci, poté z místa úrazu vyzvednuta ve vaku a přenesena na místo mezipřistání. Posádka dále podala potřebné léky a ženu šetrně transportovala do olomoucké Fakultní nemocnice, kde byla předána do péče oddělení urgentního příjmu,” sdělil závěrem Humpl.