BRUNTÁLSKO | Zdravotnická záchranná služba spolu s Horskou službou Jeseníky zasahovala v neděli 16. dubna odpoledne u ženy, která se zranila v údolí Bílé Opavy. Informaci o úrazu turistky, která uklouzla na zledovatělém sněhu, obdrželi krajští operátoři po půl čtvrté. Pomoci vyrazili horští záchranáři a vrtulník LZS z Ostravy. 

Foto: ilustrační ZZS MSK

„V lokalitě Bílé Opavy musejí záchranáři vzhledem ke špatně přístupnému terénu obvykle zasahovat za použití lanové techniky a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Ke třiapadesátileté pacientce byl palubním jeřábem z vrtulníku vysazen lékař, který spolu s horskými záchranáři provedl základní vyšetření a ošetření zraněné dolní končetiny,” informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

 

„Pacientka byla zajištěna vakuovou dlahou a celotělovou matrací, poté z místa úrazu vyzvednuta ve vaku a přenesena na místo mezipřistání. Posádka dále podala nitrožilně potřebné léky a ženu šetrně transportovala do ostravské Fakultní nemocnice, kde byla předána do péče oddělení urgentního příjmu,” sdělil mluvčí závěrem.