KRNOV | V Krnově zahájili stavbu severovýchodního obchvatu. Dílo vyjde na částku přesahující 1,1 miliardy korun. Výstavba potrvá čtyři roky.

Foto: Aleš Šupina

Po mnohaletých přípravách se slavnostně zahájila výstavba severovýchodního obchvatu města Krnova. Na krnovské ulici K Řempu ve středu 9. srpna 2017 ve 14 hodin se u této příležitosti sešli zástupci města Krnova, Ředitelství silnic a dálnic ČR, Státního fondu dopravní infrastruktury a firem, které budou budovat jednu z nejvýznamnějších staveb bruntálského regionu. Na středeční akci nechyběli ani další regionální, krajští a celostátní politici.

„Jsem rád, že po mnohaletém úsilí se nám skutečně podařilo zahájit dlouho očekávanou výstavbu krnovského obchvatu. Dokončily se tak přípravné práce, vyčlenily se finanční prostředky ze státním rozpočtu a nyní věřím v to, že se stavba nebude zbytečně dlouho prodlužovat a bude předána ve smluvně dohodnutém časovém horizontu. Nynější prioritou vedení města Krnova musí být to, aby místním občanům, ale především zahrádkářům, kterých se výstavba bude jakkoliv dotýkat, bylo nápomocno a zajistily se jim patřičné podmínky,“ komentoval realizaci stavby poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, který je místopředsedou sněmovního zemědělského výboru a členem hospodářského výboru.

Silnici I/57 Krnov, severovýchodní obchvat, budou budovat dvě firmy – Silnice CZ a Aktor ATE. Cena celkového díla činí 1.148.279.558,17 korun (částka přesahující 1,1 miliardu korun). Doba pro dokončení díla je určena na 48 měsíců (čtyři roky), období pro uvedení do provozu činí 42 měsíců (tři a půl roku). Stavba krnovského obchvatu byla zároveň rozdělena do několika etap.