KRNOV (FOTO) | Dětské pacienty v Krnovské nemocnici překvapil v úterý 10. července klaun z Balónkova. Člen divadelního uskupení absolutních neherců Trdla z Havířova rozdával úsměvy malým i velkým.

Uskupení s nemocnicí spolupracuje 8 let. „Klauni z Balónkova k nám jezdí párkrát do roka. Jsme rádi, že i v období letních prázdnin. Město sice na první pohled vypadá, že všechny děti někam odjely. Na našem oddělení máme ale práce opravdu hodně. Leží u nás malí pacienti po úrazech, operacích i děti na pozorování s dlouhodobějšími zdravotními komplikacemi. V létě nám navíc přibývají pacienti, kteří právě v regionu a Jeseníkách trávili prázdniny a museli být hospitalizováni,“ prozradila vrchní sestra dětského oddělení Krnovské nemocnice Markéta Chomová.

Klauni jezdí do nemocnice zadarmo. „Malým dětem nechávají na památku řadu výtvorů. Větším pacientům dávají hádanky, ukazují triky i kouzla. Sami klauni říkají, že největší odměnou je pro ně dětský úsměv. Moc jim za jejich dobré srdce děkujeme,“ dodala Markéta Chomová.

Zdroj: SZZ Krnov 

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.