KRNOV | Areálem Krnovské nemocnice projede v sobotu 8. září 2018 v rámci prestižního závodu Trofeo NIKÉ Jeseníky 2018 několik desítek automobilových veteránů nevyčíslitelné hodnoty.

Foto: SZZ Krnov

Organizátory závodu oslovil s žádostí o mimořádnou změnu trasy ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA. „Řadu našich pacientů trápí, že jim kvůli zdravotním problémům unikají mimořádné kulturní či sportovní akce v regionu. Když jsem se dozvěděl, že Trofeo Niké bude mít i letos jednu ze zastávek v Krnově a pojede na zámek Linhartovy, neváhal jsem oslovit organizátory, zda by nebyli ochotni upravit trať celého závodu a přidat do ní areál nemocnice. I když už byly vytištěny plakáty, tak s nápadem šéfka závodu, paní Rotter, souhlasila a jsme za to vděčni. Naši pacienti, kterým to zdravotní stav umožní, budou moci spatřit jedinečnou podívanou,“ sdělil ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Krnovská nemocnice bude vůbec prvním zdravotnickým zařízením v Česku, kterým závod Trofeo NIKÉ ve své devatenáctileté historii projede. „Nemohli jsme hezký návrh pana ředitele Václavce odmítnout. Mottem naší jízdy je myšlenka “ZPOMAL A ROZHLÉDNI SE” a tak mírné zpomalení v tak dobré věci vítáme a rádi potěšíme pacienty Krnovské nemocnice. Do areálu bychom měli dorazit přibližně ve 13:40. Průjezd areálem potrvá okolo deseti minut,“ řekla ředitelka a hlavní organizátorka závodu Trofeo NIKÉ Jeseníky 2018 Marcela Rotter.

V koloně historických skvostů pojedou v Bentley Saloon také krnovští manželé Martin a Darina Steiningerovi. Sympatická Darina pracuje jako zdravotní sestra právě v Krnovské nemocnici. „Je to pro nás milá zpráva, že v rámci závodu projedeme naší nemocnicí. Snad uděláme pacientům i jejich blízkým radost,“ pronesla zdravotní sestřička.

Zdroj: SZZ Krnov