KRNOV | Logopedickou ambulanci otevřeli před několika dny v Krnovské nemocnici. Klinická logopedka Pavlína Prejdová pomáhá nejen pacientům z lůžkové části neurologického oddělení, ale také pacientům na oddělení lůžkové rehabilitace.

FOTO: SZZ Krnov

„Po rodičovské dovolené se k nám vrátila zkušená klinická logopedka. Je to dobrá zpráva zejména pro neurologické pacienty po cévních mozkových příhodách (CMP), se kterými bude terapeutka již na nemocničním lůžku pracovat,“ uvedl ředitel Krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Ztráta řeči je pro pacienty jedním z nejhorších postižení po cévní mozkové příhodě. „Pacienti po CMP mají většinou postižený pohybový aparát. Část pacientů má navíc problémy s komunikací. Někteří lidé si nemohou vybavit slova, jiní přestanou řeči rozumět. Je to nepopsatelný stav, který si zdravý člověk nedokáže představit. Právě logopedka může těmto lidem pomoci, aby se co nejdříve mohli dorozumívat s okolím,“ sdělil primář neurologického oddělení Krnovské nemocnice Vladimír Šigut.

Klinická logopedka Pavlína Prejdová pomáhá nejen pacientům z lůžkové části neurologického oddělení, ale také pacientům na oddělení lůžkové rehabilitace. „Zaměřuji se na obnovu komunikačních schopností pacientů. Ať už jde o mluvenou řeč, rozumění řeči, čtení, psaní. V případě potřeby se budu také podílet na terapii poruch polykání,“ řekla Pavlína Prejdová.

Ve své ambulanci, která je umístěna v budově dětského oddělení, poskytuje odbornice logopedickou diagnostiku a terapii pacientům, kteří již byli z nemocnice propuštěni. „Těmto pacientům léčbu hradí v rámci následné péče pojišťovna,“ upozornil primář Šigut. Zbývající pracovní čas chce logopedka věnovat ambulantním pacientům z řad dospělých i dětí.

Zdroj: SZZ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.