ZÁTOR (FOTO) | Základní školu a Mateřskou školu v Zátoru na Krnovsku poničila voda. Ta vytopila a zničila několik učeben, chodby i učební pomůcky. Podívejte se na fotografie!

Obec Zátor na Krnovsku publikovala na své facebookové stránce informaci zaměstnanců tamní základní a mateřské školy: „V této nelehké době v boji s koronavirem nás potkala další zkouška naší odolnosti. V naší škole došlo k velké technické havárii. Škola je vytopená, ze stropů i stěn teče voda, vše je úplně promočené. Voda tekla z půdní vestavby skrz všechna patra až do sklepa.“

„Dopoledne pomáhali téměř všichni zaměstnanci školy zachránit, co se dalo. Vynášely se ven lavice, židle, skříně, koberce, sundávaly se obrazy, nástěnky, mapy, kyblovala se voda, vytíralo se, všechny knihy a pomůcky ze tříd se musely nanosit do bezpečných míst. Hasičské jednotky čerpaly vodu ze sklepů. Mnoho pomůcek je totálně zničeno. Vyhazovali jsme promočené knihy, pomůcky, výzdobu a nábytek,“ napsali zaměstnanci školského zařízení.

„Voda protékala skrz interaktivní tabule, dataprojektory, televize a další elektrotechniku. Některé věci se pokoušíme vysušit. Pět učeben a knihovna je poškozeno úplně. Zasažena je také půdní vestavba. Do třech učeben zateklo. Promočeny jsou chodby a sklepy. V tuto chvíli je budova školy mimo provoz, nefungují telefony, elektřina, je zastavená voda. Bude to hodně práce dát naší školu opět do provozuschopného stavu. Děkujeme za pochopení a držte pěsti!“ dodali zaměstnanci ZŠ a MŠ Zátor.