VRBNO POD PRADĚDEM | Letos poprvé měla veřejnost možnost vybrat jeden z projektů k realizaci v rámci participativního rozpočtu a zvolila stavbu workoutového hřiště. To už stojí, mezi ulicemi Nádražní a Husova, kousek vedle hřiště pro míčové hry. Zveme veřejnost ke slavnostnímu otevření v pátek 6. září od 16 hodin. Při exhibici sportovců z SK Fénix Opava uvidíte, jak se dá cvičit vlastní váhou, co všechno můžete na pevné konstrukci i s kruhy dokázat.

Foto: Patrik Locku

První workoutové hřiště mohlo být vybudováno za zhruba 300 tisíc korun. Právě tolik zastupitelé vyhradili v rozpočtu města na rok 2019 pro realizaci návrhů z řad veřejnosti, v rámci takzvaného participativního rozpočtu.

Jak se na takové festovní konstrukci cvičí? Vlastní vahou těla. Jak na to, můžete vidět právě 6. září od 16 hodin: „Pozvali jsme k exhibici skupinu z SK Fénix Opava ale můžete také cvičit sami podle návodu na tabuli, která je v místě instalována,“ uvedl Tomáš Vondra z majetkoprávního odboru Městského úřadu ve Vrbně pod Pradědem. Konstrukci dodala firma RVL13, která má za sebou už více než tři sta podobných parků. Zemní práce provedla vrbenská firma pana Darmovzala, která připravila podkladní vrstvy včetně základových konstrukcí.

Návrh workoutového hřiště podal do soutěže projektů Patrik Locku a zájem veřejnosti ukázal, že takový typ sportoviště pod širým nebem je trendem doby a zájem o něj mají zejména mladí lidé. Druhé workoutové hřiště je navrženo k realizaci v rámci projektu regenerace sídliště Husova. Město chce pro realizaci získat dotaci.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.