KRNOV | Na školním hřišti Základní školy Žižkova byla ve středu 8. září do provozu slavnostně uvedena sestava workoutových prvků. Vybudována byla díky školnímu participativnímu rozpočtu, který všem čtyřem základním školám zřizovaným městem Krnovem umožnil nabídnout svým žákům 25 000 korun na projekt, který sami vymyslí a jenž povede ke zlepšení prostředí ve škole nebo jejím blízkém okolí.

Foto: MěÚ Krnov

„V naší škole žáci podali tři projekty. Týkaly se pořízení ozobotů, malých programovatelných minirobotů, výsadby jehličnatého stromu, který by v adventním čase sloužil jako vánoční, a vybudování workoutového hřiště. To v závěrečném hlasování zvítězilo,“ řekla učitelka Silvie Kotasová ze ZŠ Žižkova. Jelikož vítězný projekt byl nákladnější, přišel na 110 tisíc korun a alokovaná částka ho nepokryla, zbývající finance poskytl Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ Žižkova.

Workoutovou sestavu mohou využívat nejen žáci školy, ale i veřejnost, pro kterou je za příznivého počasí školní hřiště otevřeno ve všední dny od 14 do 19 hodin, o víkendech od 9 do 19 hodin. Kromě workoutových prvků je na školním hřišti k dispozici atletický ovál a dvě oplocená víceúčelová hřiště, jedno s umělým trávníkem a druhé s asfaltovým povrchem. Vhodné jsou pro tenis, košíkovou, volejbal, házenou, nohejbal, florbal nebo in-line hokej. Dospělí zaplatí 80 korun za hodinu a hřiště i v případě celé skupiny, děti mají vstup zdarma. Více informací k pronájmu poskytne ekonomka školy Iveta Tejčková na telefonním čísle 737 791 359, na místě je podá také správce hřiště.

Školní participativní rozpočet v Krnově v letošním roce financuje společnost Kofola ČeskoSlovensko celkovou částkou 100 tisíc korun. Příležitost zatím využily dvě školy ze čtyř. Kromě ZŠ Žižkova to je ZŠ Dvořákův okruh, kde nejvíce hlasů získal projekt s názvem Relax a pohoda o přestávkách. V každém patře školy mají žáci k dispozici koutek pro odpočinek, hru, zábavu či řešení studijních úkolů, který je vybaven sedacími vaky, podnožníkem a stolečkem.

Zdroj: MěÚ Krnov

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.