VRBENSKO | Desátý Vrbenský vrch, který pořádá Automotoklub Vrbno v AČR, nabídne bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu. Mezinárodní akce se uskuteční od pátku 14. do neděle 16. července 2023.

Foto: plakát akce

Mezinárodní závody do vrchu se opět pojedou na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou (Andělská Hora). Během závodních dnů dojde k úplné uzavírce této státní silnice. Objízdná trasa povede přes Karlovu Studánku a přes Heřmanovice a Holčovice. Pořadatelé mají opět zajištěnou bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu.

„V sobotu 15. a v neděli 16. července bude pendlovat autobus mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovicemi. Z Vrbna vždy každou celou hodinu od 8 do 17 hodin, z Karlovic o půl od 8.30 do 17.30 hodin,“ informoval hlavní pořadatel Martin Pleva z Automotoklubu Vrbno v AČR. Nástupiště budou ve Vrbně na parkovišti u bývalého Dřevokombinát u mateřské školy na Jesenické ulici, vlakovém nádraží a zastávce ATQ u zámečku. V Karlovicích bude nástup na rozcestí, u školky a Slezanu.

Letošní Vrbenský vrch opět nabídne nejenom automobilové závody, ale i sobotní kulturní program u vrbenské hasičské zbrojnice. Těšit se můžete na kapely Lucie revival a Legendy se vrací, na závěr pak na diskotéku pod širým nebem s DJ.

„Veškeré přípravy jsou v plném proudu. Připravujeme předprodej vstupenek a od 13. června začne přihlašování jezdců na závody do Vrbenského vrchu,“ doplnil Martin Pleva.

Jubilejní desátý ročník mezinárodního závodu automobilů do vrchu – Vrbenský vrch zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů. Mediálním partnerem akce je regionální zpravodajství STA Bruntálsko.

Zdroj: Vrbenský vrch