VRBENSKO (VIDEO) | Automotoklub České republiky ve Vrbně pod Pradědem slaví 70 výročí. U této příležitosti už tento týden pořádá tradiční velkolepou akci Vrbenský vrch – devátý ročník Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu, který je spojený s Mistrovstvím České republiky, Maverickem Hill Climb Czech a Českou trofejí. Podívejte se na video-upoutávku pod článkem!

Foto: STA Bruntálsko

Vrbenský vrch odstartuje na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou. „Očekáváme přes 100 závodních aut. Jezdci se sjedou z různých koutů České republiky. Také přijedou ze Slovenska, z Rakouska a Německa,“ informoval Martin Pleva z Automotoklubu České republiky ve Vrbně pod Pradědem.

Nebude chybět ani doprovodný program. „Na sobotní večer jsme u vrbenské hasičské stanice připravili speciální kulturní program pro širokou veřejnost. Od 18 hodin vás čeká kapela Abba revival, Kabát revival a diskotéka s DJ. Na neděli jsou nachystané vyhlídkové lety vrtulníkem,“ doplnila ředitelka KIV Vrbno pod Pradědem Pavla Müllerová.

Přijďte na Vrbenský vrch fandit a podpořit automobilové závody. Už tento víkend v sobotu 16. a neděli 17. července 2022. Každý den od 8 hodin je start tréninků, ve 12 hodin startují závody. Těšíme se!

top