VRBENSKO | Na Vrbensku v polovině července odstartuje devátý ročník Vrbenského vrchu, mezinárodního závodu automobilů do vrchu. Pojede se jako Mistrovství České republiky, Maverick Hill Climb Czech a Česká trofej. Letošní Vrbenský vrch přinese sportovní i kulturní zážitek pro širokou veřejnost.

Foto: STA Bruntálsko – Radek Vráblík

Automotoklub České republiky ve Vrbně pod Pradědem letos slaví sedmdesáté výročí od svého založení. U této příležitosti pořádá tradiční velkolepou akci Vrbenský vrch, který se uskuteční na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Andělskou Horou od pátku 15. do neděle 17. července 2022.

Na Vrbensku tak odstartuje devátý ročník Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu, který je spojený s Mistrovstvím České republiky, Maverickem Hill Climb Czech a Českou trofejí. „Očekáváme velký počet automobilových jezdců nejenom z České republiky, ale i ze zahraničí,“ přiblížil hlavní pořadatel Martin Pleva z vrbenského Automotoklubu ČR.

Martin Pleva se taktéž zúčastní samotných závodů a pojede se svým vozem Škoda 100 – 1400. Za Vrbno pod Pradědem bude startovat také Michal Kašák s Opel Astra, za Bruntál Vojtěch Macek se Škodou 110R a Miloslav Šustr se Škodou Favorit.

Sobotní kulturní program

Mezinárodní mistrovství závodů automobilů do vrchu obohatí pestrý kulturní program, který proběhne u areálu vrbenské hasičské zbrojnice v sobotu 16. července 2022. Na podiu od 18 hodin vystoupí kapela Abba revival, od 20 hodin Kabát revival a od 22 hodin se o program postará DJ. Na neděli jsou připravené vyhlídkové lety vrtulníkem.

Vrbenský vrch zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů. Mediálním partnerem akce je Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a zpravodajství STA Bruntálsko.

 

Foto: plakát akce