VRBENSKO | Třetí červencový víkend se už blíží. Na Vrbensku se připravují mezinárodní závody automobilů do vrchu. Pořadatelé očekávají přes 100 závodních aut. Jezdci se už těší a pečlivě připravují.

Foto: STA Bruntálsko – Radek Vráblík

Automotoklub České republiky ve Vrbně pod Pradědem pořádá tradiční velkolepou akci Vrbenský vrch, který se uskuteční na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Andělskou Horou od pátku 15. do neděle 17. července 2022. Odstartuje tak devátý ročník Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu, který je spojený s Mistrovstvím České republiky, Maverickem Hill Climb Czech a Českou trofejí.

„Očekáváme přes 100 závodních aut, již jich máme přihlášeno přes 90,“ pochvaluje si velký zájem o tradiční Vrbenský vrch hlavní pořadatel Martin Pleva z vrbenského Automotoklubu ČR.

Jednotliví automobiloví jezdci se už pečlivě připravují na závody do vrchu a těší se, až přijedou na Vrbensko. „Připravujeme se pečlivě jako na každé závody. Všechny naše auta projdou základní kontrolou a některé díly i plánovanou revizí. Třeba teď konkrétně auto Kristýny Fillové čeká po deseti závodech nová spojka a kontrola transmissi. Na závody se všichni těšíme. Vrbenskou trať považuji za náročnou a těžkou. Hodně zatáček se jede na “srdce” a je potřeba se v lese nebát,“ usmíval se loňský absolutní vítěz Vrbenského vrchu David Komárek, který závodí ve svém McLarenu F1 Evo.

Na automobilové závody se těší také Martin Jerman se svým Lamborghini Huracán GT3. „Na Vrbenský vrch se připravuji jako na každý závod. Moc se do Vrbna těším na krásný závod a na krásné prostředí,“ doplnil Jerman.

Petra Žáčka před samotnými závody čeká svatba dcery. „Před letošním závodem ve Vrbně vdávám svou dceru Kateřinu, tudíž přípravy na závod budu trochu šidit a nechám je těsně na dobu před odjezdem. Snad se to na výkonu neprojeví. Na Vrbenský vrch se vždy moc těším, trať i organizace závodu jsou zde na vysoké úrovni. Díky závodům jsem zde objevil nádherný kout naší země a rád se sem vracím i bez závodního auta,“ pochlubil se Petr Žáček, který závodí s Audi Sport Quattro S1.

U jiného automobilového jezdce, Františka Grünera se svým BMW E30, jsou to první závody na Vrbensku. „Vzhledem k tomu, že je to pro mě nová trať, tak se z dostupných onboardů na Youtube učím trať, abych si to pak na místě doladil při průjezdech civilním autem. Před prvním tréninkem je důležité dokonale znát celou trať. Těším se hodně, každá nová trať je výzva. A podle zpráv od závodníků, kteří u vás už startovali, tak by mi měla vyhovovat,“ v závěru dodal Grüner.

Vrbenský vrch zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů. Mediálním partnerem akce je Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a zpravodajství STA Bruntálsko.

 

Foto: plakát akce