KRNOV | V Základní škole Žižkova skončila výstavba multifunkčního hřiště za sedm milionů korun. Přístupné veřejnosti zatím není. V průběhu prázdnin ještě proběhnou drobné terénní úpravy a tráva dostane potřebný čas pro svůj růst. Žáci, ale také sportovní oddíly a veřejnost, ho začnou využívat v září. Díky jeho existenci má v SVČ Krnov vzniknout zájmový útvar zaměřený na atletiku.

Foto: MěÚ Krnov

Hřiště disponuje atletickým oválem s umělým povrchem, který má čtyři běžecké dráhy, doskočištěm pro skok daleký a samostatným sektorem pro vrh koulí. Uvnitř oválu byl položen kobercový trávník, na kterém se bude hrát baseball nebo malá kopaná, prostor se bude využívat také pro vrh granátem. Blíže budovy školy je travnatá plocha a dvě oplocená víceúčelová hřiště, jedno s umělým trávníkem a druhé s asfaltovým povrchem, vhodná pro tenis, košíkovou, volejbal, házenou, nohejbal a florbal. 

„Součástí hřiště je rovněž oddychová zóna, na kterou ještě letos nainstalujeme pergolu s lavičkami a věšáky. Do konce roku také dořešíme vjezd na hřiště, odvod dešťových vod z příjezdové komunikace, veřejné osvětlení a parkování vozidel,“uvedl Vlastimil Štverák z odboru veřejných zakázek.   

Nové multifunkční hřiště nahradilo sportovní hřiště, které bylo postaveno v polovině 70. let minulého století jako součást komplexu dvou základních škol a po čtyřiceti letech už dosloužilo a neodpovídalo současným požadavkům. Město se na jeho rekonstrukci snažilo získat evropské dotační prostředky. Po několika neúspěších se nakonec rozhodlo zaplatit akci pouze ze svého rozpočtu. 

„Snaha o získání dotací způsobila, že původně velkorysý projekt byl zásadně seškrtán. Proto, aby bylo hřiště plně funkční, musí práce pokračovat i v příštím roce. Například je nutné vyřešit oplocení nebo vybudování sociálního zařízení, skladů a zázemí pro správce v současném bytě školníka. Chtěli bychom také na asfaltové víceúčelové hřiště, které se nachází v zadní části areálu, položit umělý povrch,“ naznačil další vývoj místostarosta Michal Brunclík.