BRUNTÁL | Veletrh Artifex je již tradiční součástí podzimního dění v Bruntále. Setkávají se zde zástupci škol, zaměstnavatelé a žáci základních škol, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání.

Foto: MěÚ Bruntál

Letos možnost prezentace využilo dvacet středních škol z okresu Bruntál, Opava, Ostrava, Olomouc a Šumperk. Školy zde prezentovaly pětatřicet oborů, a to především těch, kterých je na trhu práce nedostatek. Na veletrhu se představilo také dvanáct významných zaměstnavatelů zdejšího regionu.

Na akci dorazili školáci z různých koutů okresu. Organizátor akce Úřad práce ČR, kontaktní pracoviště Bruntál, pro ně zajistil dopravu přímo od školy do místa konání veletrhu. Kromě žáků osmých a devátých tříd základních škol dorazily i mladší děti.

Podle organizátorů předčila letošní návštěvnost veletrhu tu loňskou. Na Artifex zavítalo cca 1200 návštěvníků. Větší zájem měli i rodiče, kteří sem rovněž přišli načerpat informace. Každý, kdo přišel, dostal brožuru s charakteristikami a možnostmi uplatnění jednotlivých prezentovaných oborů.

Foto: MěÚ Bruntál

Zdroj: MěÚ Bruntál