BRUNTÁL | Už poosmé se v Bruntále uskutečnil Artifex – veletrh řemesel a zaměstnanosti. Nabídku oborů zde představilo sedmnáct středních škol a čtrnáct zástupců významných regionálních zaměstnavatelů.

Foto: MěÚ Bruntál

Veletrh Artifex se konal ve čtvrtek 15. listopadu ve Společenském domě v Bruntále. Vystavovatelé zde prezentovali čtyřiatřicet převážně technických a řemeslných oborů. A to především těch, kterých je na trhu práce nedostatek.

Veletrh byl určený hlavně žákům vycházejícím ze základních škol, jejich rodičům i uchazečům o zaměstnání.

Návštěvníci měli možnost dozvědět se více o oborech, jako jsou například obráběč kovů, nástrojař, zámečník, elektrikář, chemik operátor a podobně. Stejně tak mohli podebatovat se zástupci vystavujících firem o podmínkách, které svým zaměstnancům nabízejí. Případně se u specialistů Úřadu práce ČR informovat o svých dalších možnostech uplatnění na trhu práce.

Na veletrhu se představilo sedmnáct škol z okresu Bruntál, Opava, Ostrava, Olomouc a Šumperk. S jejich nabídkou mělo možnost se seznámit více než osm set žáků základních škol. Školáci byli na veletrh svážení speciálními autobusy i z okolních měst a obcí a to i ze vzdálenějších oblastí okresu, jako jsou Osoblažsko či Rýmařovsko.

Akci spolupořádá Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Bruntále ve spolupráci s Městem Bruntál, Městem Krnov, Městem Rýmařov, středními školami a zaměstnavateli.

Zdroj: MěÚ Bruntál