BRUNTÁL | Město Bruntál prostřednictvím odboru sociálních věcí v rámci komunitního plánování sociálních služeb uspořádalo ve čtvrtek 13. září XIV. Veletrh sociálních služeb města Bruntálu. Cílem akce bylo informovat o sociálních a návazných službách, které mohou pomoci při řešení různých problémů.

Foto: MěÚ Bruntál

Veletrh se konal od 12 do 16 hodin v bruntálském Společenském domě. Už v přízemí mohli návštěvníci získat zajímavé informace například u stánku Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje. Na dalších stanovištích byla k prohlédnutí i vyzkoušení řada různých zdravotních a kompenzačních pomůcek. Pracovnice z odboru sociálních věcí z Městského úřadu v Bruntále zde organizovaly potravinovou sbírku.

V předsálí ve druhém podlaží hovořili o zdraví a první pomoci zástupci Českého červeného kříže. Ti zájemcům měřili tlak a hodnoty cukru v krvi. V sále pak bylo možné se zastavit u stánků místních organizací, které se věnují poskytování sociálních a návazných služeb nejen v Bruntále ale i v blízkém okolí. Nechyběla ochutnávka zdravé výživy a ukázka výcviku psů určených pro canisterapii. V některých stáncích nabízeli k prodeji výrobky svých klientů, jinde byly k vidění kroniky se zápisy z činnosti spolků.

Součástí programu byly také rozhovory, které na pódiu vedla moderátorka se zástupci vystavujících organizací. Střídala ji vystoupení místních tanečních a hudebních skupin.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.