VRBNO POD PRADĚDEM | Ve Vrbně pod Pradědem sestavili trojkoalici. V novém čtyřletém volebním období město povedou hnutí ANO 2011 a dvě sdružení nezávislých kandidátů Evropští demokraté a Sportovci. Potvrdil to předseda vrbenské organizace Robert Sivulka (ANO 2011).

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Po podzimních komunálních volbách do Zastupitelstva Vrbna pod Pradědem je rozhodnuto o tom, kdo povede město v následujícím čtyřletém volebním období. Tento týden byla podepsána koaliční dohoda mezi třemi subjekty.

“Vznikla již koalice a byla podepsaná koaliční dohoda. Ta se bude skládat z hnutí ANO 2011, SNK Evropští demokraté a SNK Sportovci, „ informoval redakci STA Bruntálsko předseda místní organizace hnutí ANO 2011 Robert Sivulka.

Kdo usedne na vrbenské radnici do vedení a rady města, zatím trojkoalice neprozradila. „Co se týče obsazení ve vedení města a rady města, tak toto zatím nebudu komentovat,” dodal Sivulka.

Mluví se ale o tom, že město povede starosta a místostarostka. Ostatní subjekty, které se dostaly do vrbenského zastupitelstva, tak skončí v opozici. Ani sociální demokraté se nakonec na koalici nedomluvili.