HOLČOVICE, KOMORA (AKTUALIZOVÁNO, FOTO) | Deset hasičských jednotek zasahovalo v pondělí 9. července 2018 odpoledne u požáru několika lesních strojů v místní části Komora v Holčovicích na Albrechticku. Škody se odhadují nejméně na pět milionů korun. Při požáru se zranil jeden hasič.

Požár harvestoru, štěpkovače a vyvážečky v lesním porostu byl na operační středisko ohlášen pět minut po patnácté hodině. Na místo byly postupně vyslány jednotky ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Krnova a Bruntálu spolu s dobrovolnými hasiči z Vrbna pod Pradědem, Třemešné, Slezských Rudoltic, Osoblahy, Města Albrechtic, Liptaně, Krnova a Jindřichova.

„Hasiči museli ihned po příjezdu na místo požár ohraničit a aktivně bránit jeho rozšíření hlouběji do lesa, vlivem vysokých teplot rovněž docházelo k explozím pneumatik na hořících strojích,“ informoval zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Krátce před sedmnáctou hodinou byl požár lokalizován. S celkovou likvidací na místě pomáhal i vrtulník Policie ČR s bambi vakem. Škoda je předběžně vyčíslena na částku kolem pěti milionů korun.

„Policisté s hasiči místo události střeží, aby nedošlo k zahoření lesního porostu a rozšíření do hůře dostupných míst. Jakmile to okolnosti dovolí, bude probíhat ohledání místa, kterého se budou účastnit specialisté, kriminalisté, kteří ve spolupráci s hasiči budou zjišťovat příčinu požáru,“ uzavřela mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.