OPAVSKO, HLUČÍN (FOTO) | Celkem 10 hasičských jednotek likvidovalo v pátek 13. dubna 2018 odpoledne požár tří rekreačních chatek v chatové osadě v Hlučíně – Bobrovníkách u řeky Opava. Při požáru byla popálena jedna osoba, škoda se vyšplhala na 1,6 milionů korun.

Foto: HZS MSK

Požár rekreační chaty byl ohlášen na Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v pátek o půl třetí odpoledne. Postupně bylo na místo požáru v chatové osadě vysláno 10 hasičských jednotek a celkem 11 hasičských vozů.

„Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že požárem byly zasaženy celkem tři rekreační chatky. Dvě chatky byly v době příjezdu již kompletně zasaženy požárem, třetí chatka hořela v podkrovním prostoru,“ informoval zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín.

„Díky zásahu hasičů se podařilo požár uhasit a zabránit tak jeho šíření na další chatky v okolí. I když byl samotný požár likvidován v 18:00 hodin večer, celou noc z pátku na sobotu na místě požáru zůstala na požárním dohledu místní jednotka dobrovolních hasičů z Hlučína – Bobrovníků,“ dodal mluvčí Gašparín.

Na likvidaci požáru se kromě tří profesionálních jednotek ze stanic Hlučín, Ostrava – Přívoz a Opava podílelo sedm jednotek dobrovolných hasičů. Při požáru došlo k popálení jednoho seniora. „Vyšetřovatel stanovil po sobotním dopoledním došetření výši škody u požáru chatek na 1,6 milionu korun. Příčina je stále v šetření, nicméně požár se z původně hořící chaty rozšířil na další dvě vlivem silného větru,“ uzavřel zastupující tiskový mluvčí hasičů Marek Gašparín.