SVĚTLÁ HORA (FOTO) | Celkem osm jednotek hasičů zasahovalo od pondělního odpoledne 29. ledna 2018 ve Světlé Hoře na Bruntálsku u požáru haly s 1600 uskladněnými balíky lisovaného sena, který se nechává po dohodě s majiteli dohořet pod bedlivou kontrolou hasičů. Podle hrubého odhadu by mohl být oheň uhašen během středy či až čtvrtku.

Foto: HZS MSK

Ve Světlé Hoře hoří zhruba devět metrů vysoký krytý stoh o půdorysu 60 krát 20 metrů ocelové konstrukce s betonovými stěnami. Příčina vzniku požáru je v šetření, předběžná škoda na uskladněném seně již byla odhadnuta na 600 tisíc korun, škoda na objektu bude vyčíslena až po uhašení a jeho prohlídce.

„Operační středisko hasičů bylo o požáru, který se obešel bez zranění civilních osob, informováno v pondělí ve čtvrt na čtyři odpoledne,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Do místí části Světlá ve Světlé Hoře na Bruntálsku tak vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bruntál a Krnov, včetně jejich výškové techniky (automobilový žebřík Renault a automobilová plošina Renault), společně s nimi také šest jednotek dobrovolných hasičů – Světlá Hora, Malá Morávka, Andělská Hora, Dolní Moravice, Vrbno pod Pradědem a Bruntál.

„Hasilo se hlavně po obvodu hořící haly. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během půlhodiny, pak se rozhodlo o kontrolovaném dohořívání. V úterý ráno zůstaly na místě tři jednotky hasičů, které pokračují v dohledu. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič. U požáru krytého seníku pak už odpoledne zůstala pouze místní jednotka dobrovolných hasičů – Světlá Hora, a to až do úplného dohoření-uhašení. Objekt hasiči předali majiteli,“ uzavřel mluvčí Kůdela.