KRNOV | Na krnovské střední škole při chemickém pokusu vybuchl etanol. Těžce se tam zranil jeden student. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Foto: HZS MSK

Dvě desítky hasičů ze tří jednotek se zapojilo v pátek 8. září 2017 do taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) se simulovaným výbuchem ve Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole v Krnově.

Ve škole tam vybuchl při chemickém pokusu 96% etanol. Při výbuchu se jeden student zranil těžce a další tři byli zraněni lehce. „Vlivem paniky studenti převrhli stůl s připravenými chemikáliemi pro další pokusy a část zkumavek se poškodila a vylila,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Do Jiráskovy ulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanice Krnov a Bruntál, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Krnova a další složky IZS. Před jejich příjezdem už pracovníci školy zahájili evakuaci budovy. Ta byla zakouřena vyvíječem kouře.

„Hasiči po příjezdu s použitím dýchací techniky zachraňovali a evakuovali osoby, když je vynášeli v nosítkách nebo vyváděli v parat maskách mimo objekt do bezpečí, také je ve spolupráci se ZZS MSK ošetřovali,“ pokračoval mluvčí hasičů Kůdela.

Hasiči rovněž likvidovali v ochranných protichemických oblecích rozbité zkumavky s nebezpečnými látkami. Policie ČR v součinnosti s Městskou policií Krnov zajistila regulaci dopravy a uzavření prostoru v bezprostřední blízkosti školy. „Byly uzavřeny ulice U Nových staveb a Jiráskova,“ uzavřel mluvčí Petr Kůdela.