KRNOV | V Turistickém informačním centru Krnov přibyla čtyři nová elektrokola náhradou za pět let stará a opotřebená. Znovu se jedná o výpůjčku z Moravskoslezského kraje, jejíž součástí je také nabíjecí stojan. „Dvě z nich jsou opět dámská a dvě pánská, přičemž všechna mají možnost nastavení sedátka i řídítek podle výšky uživatele. Jejich hlavní předností jsou však mnohem výkonnějších baterie, které jezdcům umožní pohodlné absolvování mnohem delších tras než dosud,“ popisuje Jana Valeriánová z TIC Krnov.

Foto: Plakát

Kraj první čtyři kola bezplatně zapůjčil městu už v roce 2018 s tím, že to se postará o náklady spojené s dobíjením, běžnou údržbou a servisem, který jednou ročně vždy na jaře provádí odborná firma. Elektrokola tak už pátým rokem rozšiřují nabídku TIC Krnov, které mimo nich návštěvníkům nabízí také koloběžky nebo trekingové hole. „Zajímavý byl zvýšený zájem o zapůjčení elektrokol v loňském roce. Pravděpodobně to souviselo s omezeními kvůli pandemii covidu-19, kdy lidé často preferovali pohyb na čerstvém vzduchu coby jednu z mála možností, jak trávit volný čas,“ říká Jana Valérianová.

Lidé si vloni nejčastěji půjčovali elektrokola na celý den, což bylo celkem v devětadvaceti případech. Zájem byl však rovněž o čtyřhodinové výpůjčky a našli se také cyklisté, kteří se si je ponechali tři dny. Peníze z pronájmu elektrokol jsou využívány na uhrazení údržby, servisu a také nabíjení, s čímž souvisí letošní navýšení půjčovného. „Za dvě hodiny zájemci zaplatí 150 korun, o sto více za čtyři hodiny, 350 korun za osm hodin, 450 korun za celý den, 900 korun za dva dny a 1 350 korun za čtyři dny,“ vyjmenovává Jana Valeriánová a dodává, že zájemci bližší informace o zápůjčkách nejen sportovního vybavení najdou na stránkách infokrnov.cz nebo facebookovém profilu @infocentrumkrnov.cz.

Pokud si také vy chcete vyzkoušet, jak se na takovém elektrokole jezdí, můžete navštívit TIC každý všední den od 9.00 do 17.00 hodin, v sobotu pak od 9.00 hodin do 13.00 hodin. Nebo využít k návštěvě Týden turistických informačních center, k němuž se to krnovské připojí v pondělí 24. října. Kromě výpůjčky a prohlídky budou pro zájemce připraveny dva výstupy na radniční věž v 10.00 a 13.00 hodin, hry pro děti a chybět nebudou ani drobné dárky.

Zdroj: TIC Krnov