KRNOV | Sotva jedna turistická sezona skončila, už se Turistické informační centrum (TIC) Krnov chystá na příští. Jako první začalo rozšiřovat sortiment dopravních prostředků k výpůjčce. K šesti koloběžkám tak přibyla tři elektrokola.

Foto: MěÚ Krnov

Jedno elektrokolo bylo pořízeno z projektu „Udržitelná mobilita Krnov 2017“, který je spolufinancován Moravskoslezským krajem. Kraj se finančně podílel také na zakoupení zbývajících dvou elektrokol, a to prostřednictvím dotačního programu „Podpora turistických informačních center v Moravskoslezském kraji pro rok 2017“. „Díky stejnému programu jsme získali i nabíjecí stanici pro elektrokola, která ale bude sloužit veřejnosti až po zprovoznění nových prostor TIC Krnov v Hobzíkově ulici, což by mělo být pravděpodobně v polovině příštího roku,“ řekla Zuzana Pavlusová z TIC Krnov.

Do konce roku pak kolový park posílí ještě další čtyři elektrokola, která TIC získá formou zápůjčky od Moravskoslezského kraje. „Elektrokola jsou první vlaštovkou na naší cestě mezi Smart Cities, tedy chytrá města. V oblasti dopravy chceme, aby nejen v našem městě, ale i jeho okolí, mohli bezproblémově a ekologicky cestovat jak návštěvníci našeho regionu, tak jeho obyvatelé. Zaměříme se proto na pořízení dalších dobíjecích stanic pro elektrokola, elektrokoloběžky i elektromobily,“ uvedl místostarosta Jan Krkoška.

Pracovníci TIC elektrokola půjčují po složení vratné kauce ve výši 1000 korun a předložení občanského průkazu, případně jiného dokladu totožnosti. Půjčovné je zdarma, při odevzdání elektrokola zpátky do TIC se kauce vrací.

Zdroj: MěÚ Krnov