KRNOV | Turistická sezona pomalu končí a pro turistické informační centrum (TIC) nastává čas bilancování. Přestože přesná čísla návštěvnosti ještě nejsou spočtena, už teď lze říct, že Krnov a jeho okolí patří mezi vyhledávaná místa pro trávení volných dnů.

Foto: MěÚ Krnov

„Zaznamenali jsme nárůst návštěvníků z Čech, jsou to zejména rodiny s dětmi, senioři a cyklisté, kteří nejen naším městem projíždějí, ale Krnov pro ně bývá i jedním z hlavních cílů,“ uvádí Markéta Mintálová z TIC Krnov.

První kroky většiny návštěvníků, kteří chtějí poznat památky a další atraktivity, vedou do TIC, kde získají potřebné informace a další služby. K jejich kvalitě v letošním roce přispěly také aktivity realizované díky projektu Podpora TIC Krnov pro rok 2018, který 95 tisíci korunami podpořil Moravskoslezský kraj. „Součástí projektu bylo vydání česko-polské skládačky Turistická sezóna Krnov 2018, která získala velkou oblibu, protože informuje o otevírací době památek a tipech na výlety. V rámci projektu dále pokračovaly jazykové kurzy angličtiny pro pracovníky centra a mohli jsme uhradit roční členský poplatek za certifikaci. Také jsme provedli servis a dovybavili elektrokola, která půjčujeme – pořídili jsme tašky na kola, bezpečnostní řetězy se zámky, světla, blatníky, stojany a bezpečnostní přilby,“ říká Markéta Mintálová.

Právě výpůjčka elektrokol, kterých má TIC k dispozici celkem sedm, letos zaznamenala velký úspěch. „Zájem o ně byl nejen mezi Krnovany, z nichž někteří koupi elektrokola zvažovali a na našem si testovali jeho jízdní vlastnosti, ale také mezi turisty. Ti elektrokola využívali k poznávání Krnova a jeho blízkého i vzdálenějšího okolí, když se na něm vydali například do Karlovy Studánky nebo ke Slezské Hartě. Na základě jejich poznatků průběžně kola dovybavujeme a na příští sezonu už teď chystáme další zlepšení,“ prozrazuje Markéta Mintálová a dodává: „Zájem je stále i o koloběžky, ale ty volí spíše mladší generace.“

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.