OSOBLAHA (FOTO) | V Základní škole v Osoblaze nastal velký den pro malé předškoláčky – zápis do první třídy na školní rok 2019/2020. V doprovodu rodičů a sourozenců si vyzkoušeli, co už vše umí a co se už naučili. Zápis se konal ve čtvrtek 11. dubna 2019 od 13 do 16,30 hodin.

Měsíc duben je ve znamení zápisů dětí do prvních tříd. Nástup do první třídy je jednou z nejdůležitějších událostí dětského věku a také první velkou zkouškou dítěte. „Natálka se na školu moc těší. Při zápisu poznávala geometrické tvary, barvy, číslice a také vázala mašličky na balíčcích a plnila další úkoly. Po splnění zápisu si pak domů odnesla drobné dárečky. Zápis má dcera za sebou a za pár měsíců jí nastanou první opravdové povinnosti,” řekla Anna Šmídová z Dívčího Hradu.

Základní škola a Mateřská škola Osoblaha se nachází v těsné blízkosti polských hranic na severu Moravskoslezského kraje. Je spádovou školou pro 12 obcí osoblažského výběžku. V letošním školním roce navštěvuje školu 188 žáků v jedenácti třídách ZŠ a 33 dětí ve dvou třídách MŠ.

Žáky vzdělává a vychovává celkem devatenáct pedagogických pracovníků a o provoz se stará 6 správních zaměstnanců a 3 kuchařky. Komplex celé školy se skládá z hlavní budovy, kde je umístěn druhý stupeň a vedení školy a z pavilónové přístavby, kde je mateřská škola a žáci prvního stupně. Ke škole patří také tělocvična, školní jídelna, a budova školním družiny.