KRNOV | Na Hlavním náměstí odstartuje ve čtvrtek 31. května v 17.00 hodin prolog Závodu míru jezdců kategorie U23. O nejlepší umístění bude bojovat celkem dvaadvacet šestičlenných týmů z celého světa, které se k nám vrátí ještě jednou, a to v sobotu 2. června, kdy v poledne odstartuje na Hlavním náměstí druhá etapa závodu.   

Foto: Jan Brychta, MěÚ Krnov

„V letošním roce se máme opravdu na co těšit. Závodu se zúčastní skvělá konkurence v čele s mistrem světa z norského Bergenu Cosnefroyem Benoitem z Francie, národní šampioni zúčastněných zemí a v neposlední řadě česká reprezentace,“ uvádí ředitel závodu Jaroslav Vašíček z pořadatelské firmy Jesenická Cyklistická. Na startovní listina jsou týmy Rakouska, Belgie, České republiky, Dánska, Francie, Německa, Británie, Itálie, Japonska, Kazachstánu, Lucemburska, Nizozemí, Norska, Polska, Portugalska, JAR, Španělska, Švédska, Švýcarska, USA, Ruska a Slovinska.

Závod míru je jeden ze šesti podniků N´Cupu a spolu s Tour de Avenir jediným etapovým. „Tyto dva závody jsou nejprestižnější a jsou velmi důležité i pro kvalifikaci na mistrovství světa. Letitou prací jsme si vybudovali obrovské renomé. Týmy přijíždějí již několik dnů dopředu ve snaze projet si trať a vybojovat co nejlepší výsledky,“ říká Vašíček.

Nejjednodušší je úvodní rovinatý dvoukilometrový prolog, ale v dalších etapách na jezdce čeká tvrdá cyklistická dřina v kopcích. „Kromě dvou výjezdů nejtěžšího kopce v České republice v sobotní etapě na Dlouhé stráně čeká na závěr závodníky Jesenické horské peklo se sedmi vrchařskými prémiemi s cílem před hotelem Priessnitz v Jeseníku,“ pokračuje Vašíček s tím, že na startu kromě jezdců Austrálie a Kolumbie budou všichni nejlepší.

Závod si v Krnově vyžádá omezení dopravy. Pořadatelé věří, že i přes nepříjemnosti, které časově ohraničené uzavírky mohou způsobit, budou mít obyvatelé Krnova pro tak velkou sportovní událost pochopení a přijdou fandit české reprezentaci.

Zdroj: MěÚ Krnov