KRNOV | Do Krnova se počátkem června po roce vrátí Závod míru U23. Opět se ho zúčastní nejlepší cyklisté do 23 let z celého světa, kteří na jesenických silnicích budou rovněž usilovat o body do Světového poháru.

Foto: Plakát akce

Závod začne ve čtvrtek 6. června odpoledne dvoukilometrovým prologem v centru Krnova. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program. „Kromě exhibičního startu Dominika Haška se diváci mohou těšit také na vystoupení skupiny Premiér a mnoho atrakcí pro děti, včetně skákacího hradu či soutěží o ceny,“ vyjmenovává Kristýna Kutálková z krnovské radnice, která je jedním z partnerů cyklistického závodu.

Druhá etapa v pátek 7. června odstartuje na jesenickém náměstí. Peloton se následně vydá přes Ramzovské sedlo a Skřítek do Rýmařova. Další den se cyklisté vrátí do Krnova, kde opět z Hlavního náměstí odstartuje takzvaná královská etapa, v jejímž závěru závodníky čekají hned dva náročné výjezdy k horní nádrži vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně.

Nejdelší bude čtvrtá etapa, která bude křižovat napříč Jeseníky. Start se uskuteční na Masarykově náměstí v Jeseníku, odkud se peloton vydá směrem k Javorníku a zvlněným terénem podél polské hranice do Mikulovic. Následně závodníky čeká náročná horská prémie na Rejvízu, odkud už nebude ani kilometr roviny. Finále závodu opět obstará náročné dvoukilometrové stoupání s cílem v jesenických lázních.

„Trochu jsme přitvrdili a musím říci, že to bude ku prospěchu. Máme nové horské prémie Třemešek, Jelení a Kostelní vrch, které společně s těmi z minulých let dostatečně prověří letošní peloton,“ popisuje Jaroslav Vašíček ze společnosti Jesenická cyklistická z.s., která je jedním z organizátorů závodu, a dodává, že startovní listina je jako vždy nabitá a ze světové špičky by neměl chybět prakticky nikdo.

České republice se navíc jako pořadateli závodu podařilo získat výjimku, a tak na startu budou hned dva domácí výběry: Česko 1 a Česko 2. Kromě nich se příznivci cyklistiky mohou těšit také týmy Rakouska, Belgie, Dánska, Francie, Německa, Británie, Irska, Itálie, Japonska, Kazachstánu, Lucemburska, Maroka, Nizozemí, Norska, Polska, Portugalska, Ruska, Slovinska, Španělska a Švýcarska.

Zdroj: MěÚ Krnov