HEŘMANOVICE | Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 5. srpna večer u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Po jednadvacáté hodině přijali pracovníci krajského operačního střediska ZZS MSK tísňové volání z obce Heřmanovice, podle které došlo ke střetu osobního vozidla se stromem. Na místo události byly vyslány tři posádky ZZS – pozemní týmy ze stanovišť ve Vrbně pod Pradědem a Krnově, z Ostravy pak vzlétl vrtulník LZS.

Foto: ZZS MSK

„Jedné z osob, které v havarovaném vozidle cestovaly, již záchranáři nemohli pomoci. Utrpěná poranění byla neslučitelná se životem. Čtyřiatřicetiletý muž zůstal v automobilu zaklíněn a po vyproštění se nalézal ve stavu selhání všech základních životních funkcí. Posádky ZZS proto zahájily resuscitační péči,“ sdělil Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK.

„U pacienta byla několik desítek minut prováděna nepřímá srdeční masáž, přičemž se nakonec podařilo obnovit jeho krevní oběh. Záchranáři zajistili dýchací cesty a podávání léků do žíly i kostní dřeně. Postižený byl s mnohočetnými poraněními předán v kritickém stavu týmu urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice,“ sdělil dále Humpl.

„O rok mladší muž byl po havárii při vědomí, jeho poranění v oblasti páteře a břicha se jevila jako život ohrožující. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče a přípravě k transportu byl rovněž přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ řekl závěrem Humpl.

„V obci Heřmanovice jel padesátiletý muž s vozidlem Renault a z dosud nezjištěných příčin vyjel za pravý okraj komunikace. Při vyjíždění zpět měl dostat s vozidlem smyk, vyjet do levé poloviny vozovky, následně za levý okraj, kde narazil do oplocení a poté do stromu. Při nehodě utrpěl řidič zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Těžká zranění utrpěli také dva jeho spolujedoucí ve věku třiatřicet a čtyřiatřicet let, kteří byli transportováni do nemocnice v Ostravě,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Příčiny a okolnosti nehody prověřují kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.  Případné ovlivnění řidiče návykovými látkami a příčinu úmrtí určí nařízená soudní pitva,“ řekla závěrem Jiroušková.