VRBNO POD PRADĚDEM (FOTO) | Do vrbenského dětského domova vyrazili zástupci Studia STA, aby tamní děti seznámili s funkcí společnosti a tvorbou zpravodajství. Stalo se tak v pondělí 25. června 2018.

Základní školu, Dětský domov, Školní družinu a Školní jídelnu ve Vrbně pod Pradědem navštívili zástupci společnosti Studio STA – multimediální agentura o.p.s. Za místními žáky přijeli zakladatel společnosti Radek Vráblík a ředitelka Zdeňka Spurná. Jejich úkolem bylo seznámit děti, jak vznikla multimediální agentura, jak se tvoří zpravodajství a jak pracovat s informacemi.

„Oslovila nás zástupkyně dětského domova, jestli bychom je nemohli navštívit a trochu jim přiblížit poslání naší multimediální agentury. Velmi rádi jsme to přijali. Děti jsme seznámili s funkcí internetového zpravodajského portálu, a jak vznikají různé články a reportáže,“ řekla ředitelka Studia STA Zdeňka Spurná.

Další částí přednášky byla například i v dnešní době důležitá práce s informacemi a jejich ověřování si pravdivosti. „V dnešní době velmi chybí mediální gramotnost se zaměřením na práci s informacemi a především umět si informace důkladně ověřit, aby byly pravdivé. Jsem velmi rád, že takové zkušenosti z oblasti zpravodajství můžeme předávat dále, protože se to častokrát týká i informací kolujících v mezilidských vztazích,“ v závěru dodal zakladatel společnosti Radek Vráblík.