VRBNO POD PRADĚDEM | Dvaačtyřicetiletý řidič auta nedal přednost protijedoucímu čtyřiapadesátiletému motorkáři. Nehoda skončila s vážným zraněním. Policisté hledají svědky události.

Foto: Policie ČR

Ve Vrbně pod Pradědem došlo v pátek 17. května 2019 v 15.40 hodin ke střetu osobního vozidla Volkswagen Passat a motocyklu Triumph. Dvaačtyřicetiletý řidič osobního vozidla při odbočování z hlavní silnice na parkoviště k obchodnímu domu nedal přednost protijedoucímu motocyklu, který řídil čtyřiapadesátiletý muž.

„Došlo ke střetu a motorkář utrpěl těžká zranění, pro která byl převezen do nemocnice,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková. „Motocyklista byl po střetu při vědomí. Skončil s poraněním dolní končetiny a hrudníku. Jednalo se o zranění středně závažného charakteru. Po ošetření byl muž transportován na urgentní příjem nemocnice Krnov,“ pokračoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Řidič osobního vozidla policistům uvedl, že sledoval, zda mu do jízdní dráhy nevstoupí chodkyně, která měla stát poblíž vyznačeného přechodu pro chodce a motorkáře tak měl přehlédnout.  Způsobená hmotná škoda činí nejméně 70 tisíc korun.

„Policisté v souvislosti s prověřováním nehody žádají chodkyni a další případné svědky, kteří viděli průběh nehody, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 731 254, e-mailu br.di@pcr.cz anebo se mohou obrátit také na místní obvodní oddělení,“ uzavřela mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.