KRNOV | Turistické informační centrum (TIC) vypracovalo statistiku návštěvnosti krnovských památek a dalších atraktivit, z níž vyplývá, že zájem o ně v posledních letech zvolna stoupá. Například do Flemmichovy vily, ve které sídlí muzeum a výstavní síň, v loňském roce zavítalo 8 125 návštěvníků, o rok dříve to bylo 7 575 lidí a v roce 2015 tam našlo cestu 6 091 osob.

Foto: MěÚ Krnov

Zajímavý je také nárůst u poutního kostela Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně, kde v loňském roce evidovali 20 072 návštěvníků, o rok dříve to přitom bylo 14 148. „Návštěvníky města vždy lákaly výhledy, takže když zavítají k oblíbené rozhledně na Cvilíně, navštíví také blízký poutní kostel. Ten je veřejnosti pravidelně zpřístupněn od roku 2017 vždy od května do října v rámci projektu Otevřené chrámy, stejně jako kostel sv. Benedikta a věž kostela sv. Martina,“ vysvětluje pracovnice TIC Markéta Mintálová.Velký zájem je rovněž o prohlídky zrekonstruované synagogy, která je jako jediná v kraji přístupná veřejnosti, přičemž zájemci také zde mohou vystoupat na věž.

Možná trochu nečekaným hitem loňského roku byla jedna z výstav ve Flemmichově vile. „Opravdu velký zájem vyvolala expozice České korunovační klenoty na dosah, kdy mnoho turistů zavítalo do města právě díky ní. Zaznamenali jsme návštěvy z Olomouckého kraje, ale také třeba z Karlových Varů a celkem výstavu zhlédlo 4 323 osob,“ dodává Markéta Mintálová, podle které si návštěvníci nejvíce cení, že Krnov je plný zeleně, památek a turistických atraktivit. „Oceňují rovněž čistotu v ulicích i širokou nabídku občerstvení,“ říká Markéta Mintálová.

TIC návštěvníkům nabízí kromě informací a prohlídek také suvenýry a sběratelské předměty, nebo zapůjčení sportovního vybavení, jako jsou elektrokola, koloběžky, trekové hole či disky na nové discgolfové hřiště, které se nachází v parku u městských lázní. „Pro novou sezonu, která začne 15. května tradičně prohlídkou města, připravujeme tištěný přehled památek. Také bychom rádi letos poprvé chtěli nabídnout o letních prázdninách několik pravidelných komentovaných prohlídek kostela sv. Ducha, který dnes slouží jako koncertní síň,“ přibližuje Markéta Mintálová.

Tím však novinky nekončí. V plánu je také doplnění nabídky o možnost zapůjčení dvou dětských koloběžek, vydání nového Dobrodružného průvodce pro děti a k dispozici už je aktualizovaná cykloturistická mapa. Asi největší novinkou pak bude přemístění TIC do nových reprezentativních prostor v Hobzíkově ulici, k němuž by mělo dojít v průběhu turistické sezony.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.