KRNOV | Stejně jako ostatní služby a mnohé prodejny, také Turistické informační centrum Krnov (TIC) muselo být v závěru loňského roku uzavřeno. Neznamená to však, že by jeho zaměstnankyně zahálely. Právě naopak, i v této nesnadné době pracují na různých projektech a připravují se na zahájení turistické sezony, která, jak doufají, nebude poznamenána přísnými epidemickými opatřeními.

Foto: TIC Krnov

Už počátkem roku TIC podalo žádost o dotaci z programu Podpora turistických informačních center v Moravskoslezském kraji v roce 2021 a bylo úspěšné. „Nejen návštěvníci Krnova se tak díky tomu mohou těšit na oblíbenou skládačku Turistická sezóna 2021, jež bude obsahovat seznam otevřených památek, tipy na výlety i volnočasové aktivity. Další propagační materiál bude věnován církevním památkám, hlavně kostelům sv. Martina a sv. Benedikta, a chystáme také polskou mutaci publikace Cvilín – Nejromantičtější místo v kraji. Kromě přípravy těchto materiálů se věnujeme servisu elektrokol a koloběžek, aby v okamžiku, kdy budeme moci otevřít, bylo vše připraveno,“ říká Markéta Mintálová z TIC s tím, že součástí projektu je také pravidelné jazykové vzdělávání.

Pracovnice TIC jsou aktivní i na facebooku, kde se setkaly se značným zájmem veřejnosti pravidelně uveřejňované tipy na výlety nazvané Čas poznat Krnov. „Mnoho obyvatel našeho města se do něj zapojilo v době, kdy bylo možné se pohybovat jen v katastru obce, a posílali snímky z míst, která navštívili. V současnosti na facebooku a našich stránkách infokrnov.cz pravidelně připravujeme seriál nazvaný Zeptali jsme se, ve kterém odpovídají provozovatelé památek v Krnově a okolí na otázky, co připravují na letošní sezonu nebo co se jim povedlo,“ popisuje Markéta Mintálová.

Neplatí ovšem, že by TIC bylo zcela uzavřeno. Kromě toho, že z něj jeho pracovnice stále odpovídají na telefonické dotazy a řeší e-mailovou či facebookovou komunikaci, v únoru zde vydávaly respirátory a roušky pro obyvatele Krnova v tíživé sociální situaci. Čas od času pak rovněž vyráží do terénu. „Naše činnost je spojena také s projektovými úkoly, kdy například připravujeme běžecké trasy na Cvilíně a Ježníku. V létě by měla být otevřena rozhledna, jejíž provoz budeme zajišťovat. Už nyní proto pracujeme nejen na zázemí pro obsluhu či přípravě slavnostního otevření, ale chystáme i další novinky, které zatím nechceme prozrazovat,“ uzavírá vedoucí TIC Jana Matiaško.

Zdroj: MěÚ Krnov