KRNOV | Turistickou sezonu v Krnově každoročně zahajovala tradiční akce nazvaná Den otevřených památek, kdy jsou veřejnosti zpřístupněny nejrůznější pamětihodnosti ve městě. Vloni se však kvůli covidu-19 vůbec neuskutečnila a ani letos není její konání jisté. Přesto termín existuje. Pokud to epidemická opatření dovolí, uskuteční se v sobotu 29. května.

„Pevně doufáme, že to klapne a co nejvíce zájemců využije možnost navštívit některé z památek. Pokud by došlo k opětovnému omezení, budeme se snažit najít náhradní termín,“ říká Markéta Mintálová z Turistického informačního centra Krnov.

Zájemci budou moci navštívit Městské muzeum Krnov, synagogu nebo expozici panenek a historických hraček, která se nově nachází v Cerhakově vile v ulici Revoluční 55. Přístupné budou i svatostánky, a to kostel na Cvilíně, sv. Ducha, Narození Panny Marie, sv. Benedikta v Kostelci i evangelický kostel. „Ve sv. Martinovi bude možné vystoupat na nejvyšší věž v centru města a chybět nebude ani prohlídka radniční věže s původním hodinovým strojem, kde si bude možné vyrazit Krnovský groš,“ upřesňuje Markéta Mintálová.

Lidé mohou navštívit rovněž volně přístupné památky, a to zříceninu hradu Šelenburk nebo rozhlednu na Ježníku. „Rodiny s dětmi mohou k prohlídce města využít Dobrodružného průvodce, některý z questů nebo třeba mobilní aplikaci Krnovem na koloběžce. Prohlídka historickým centrem je dlouhá pouze dva kilometry, takže ji zvládnou i pěší,“ doplňuje Markéta Mintálová s tím, že zájemci si průvodce mohou vyzvednout v TIC Krnov, které je od pondělí 10. května opět otevřeno, a to každý všední den od 9.00 do 17.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 13.00 hodin. „Od neděle 30. května začne platit sezonní otevírací doba, která bude v pracovní dny od 8.00 do 18.00 hodin, soboty zůstanou stejné a přibudou neděle, kdy bude otevřeno od 10.00 do 13.00 hodin,“ uzavírá.