KRNOV | Turistickou sezonu v Krnově každoročně zahajovala tradiční akce nazvaná Den otevřených památek, kdy jsou veřejnosti zpřístupněny nejrůznější pamětihodnosti ve městě. Vloni se však kvůli covidu-19 vůbec neuskutečnila a ani letos není její konání jisté. Přesto termín existuje. Pokud to epidemická opatření dovolí, uskuteční se v sobotu 29. května.

„Pevně doufáme, že to klapne a co nejvíce zájemců využije možnost navštívit některé z památek. Pokud by došlo k opětovnému omezení, budeme se snažit najít náhradní termín,“ říká Markéta Mintálová z Turistického informačního centra Krnov.

Zájemci budou moci navštívit Městské muzeum Krnov, synagogu nebo expozici panenek a historických hraček, která se nově nachází v Cerhakově vile v ulici Revoluční 55. Přístupné budou i svatostánky, a to kostel na Cvilíně, sv. Ducha, Narození Panny Marie, sv. Benedikta v Kostelci i evangelický kostel. „Ve sv. Martinovi bude možné vystoupat na nejvyšší věž v centru města a chybět nebude ani prohlídka radniční věže s původním hodinovým strojem, kde si bude možné vyrazit Krnovský groš,“ upřesňuje Markéta Mintálová.

Lidé mohou navštívit rovněž volně přístupné památky, a to zříceninu hradu Šelenburk nebo rozhlednu na Ježníku. „Rodiny s dětmi mohou k prohlídce města využít Dobrodružného průvodce, některý z questů nebo třeba mobilní aplikaci Krnovem na koloběžce. Prohlídka historickým centrem je dlouhá pouze dva kilometry, takže ji zvládnou i pěší,“ doplňuje Markéta Mintálová s tím, že zájemci si průvodce mohou vyzvednout v TIC Krnov, které je od pondělí 10. května opět otevřeno, a to každý všední den od 9.00 do 17.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 13.00 hodin. „Od neděle 30. května začne platit sezonní otevírací doba, která bude v pracovní dny od 8.00 do 18.00 hodin, soboty zůstanou stejné a přibudou neděle, kdy bude otevřeno od 10.00 do 13.00 hodin,“ uzavírá.

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.