VRBENSKO | U lesního porostu na katastru Vrbna pod Pradědem, v části Ludvíkov došlo k pádu bezmotorového kluzáku. S tímto větroněm odstartoval osmapadesátiletý muž a z dosud blíže nezjištěných příčin havaroval. U pilota došlo k devastujícím zraněním neslučitelným se životem.

Foto: ilustrační HZS

K události došlo 3. listopadu 2019. „Okolo půl dvanácté dopoledne výše uvedeného dne z letiště v obci Mikulovice na Jesenicku odstartoval s tímto větroněm osmapadesátiletý muž ze Soběslavi a z dosud blíže nezjištěných příčin havaroval. U pilota došlo k devastujícím zraněním neslučitelným se životem. Policisté z místně příslušného Obvodního oddělení ve Vrbně pod Pradědem v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty, s hasiči a s dalšími příslušníky složek Integrovaného záchranného systému následně v průběhu 4. listopadu letošního roku dohledali nejen trosky letadla, ale i osobní doklady a části těla osmapadesátiletého muže,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„O den později bylo torzo bezmotorového kluzáku odvezeno k odbornému zkoumání a ke znalecké expertíze v oboru letectví (Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod) a nalezené tělesné ostatky zemřelého muže byly převezeny k nařízené soudní pitvě. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany oprávněných orgánů a organizací,” sdělil závěrem Černohorský.