BRUNTÁL | Taneční škola Stonožka se přišla ve čtvrtek 14. prosince na radnici pochlubit svými letošními úspěchy. Tím největším je deset titulů mistrů světa, které získala na listopadovém Mistrovství světa Babylon Liberec.

Foto: MěÚ Bruntál

Bruntálské tanečnice dovezly z Liberce třicet medailí – deset zlatých, deset stříbrných a deset bronzových.  Na WADF World Dance Championship 2017 v Liberci se předvedlo 3000 tanečníků z 20 zemí. Porotci shlédli 9 802 choreografií a rozdali 685 medailí.  Jde o jedno z největších otevřených mistrovství světa, kde se potkávají amatéři a profesionálové. „Porotci to nemají vůbec jednoduché. Všechna vystoupení jsou dokonalá. Tam už se hodnotí i špatné nadechnutí,“ řekla k soutěži trenérka Tamara Vlachynská.

Tanečnice ze Stonožky se letos také skvěle umístily v dalších mezinárodních soutěžích a to například WADF European Championships ve Varšavě (2x 1. místo, 3x 2. místo, 3x 3. místo), International Dance Beach Cup v Maďarském Siofoku (7 x 1. místo,  3x 2. místo,  2x 3. místo). Bodovaly i na závodech v České republice.  Z Mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou dovezly 20 zlatých medailí, 7 stříbrných, 4 bronzové. Na taneční soutěži v Hlinsku získaly 9 pohárů.

Na čtvrtečním setkání na radnici starosta Petr Rys tanečnímu souboru Stonožka poděkoval za skvělou reprezentaci města Bruntálu. Spolu s místostarosty Vladimírem Jedličkou a Liborem Unverdorbenem si popovídaly s úspěšnými tanečnicemi a prohlédli si fotografie ze závodů.

Zdroj: Foto: MěÚ Bruntál