BRUNTÁL | Příběh o účasti na Mistrovství světa WADF v Liberci přišli na bruntálskou radnici ve středu 12. prosince povyprávět tanečníci a tanečnice ze Stonožky. Pochlubili se získanými poháry a cinkali při tom medailemi.

Foto: MěÚ Bruntál

Čtyři zlaté, osm stříbrných a sedm bronzových medailí získali tanečníci z Taneční školy Stonožka na Mistrovství světa WADF 2018, které se konalo 18. – 21. listopadu v Liberci. Šlo skutečně o náročné klání.

Na soutěži, která trvala osm dní, se vystřídalo 3000 tanečníků z 19 zemí. Stonožku Bruntál reprezentovalo 25 tanečníků se 61 choreografiemi. Startovali ve 35 disciplínách, v 17 z nich stáli na stupních vítězů s 19 choreografiemi, a v dalších 9 disciplínách postoupili do finále s 12 choreografiemi.

O své úspěchy se nyní podělili při setkání na radnici také se starostou města Bruntálu Petrem Rysem, místostarostkou Hanou Šutovskou a místostarostou Martinem Henčem. Ti tanečníkům gratulovali. „Opravdu máte můj velký respekt,“ konstatoval starosta Petr Rys

Každý z absolventů mistrovství svým hostitelům odvyprávěl část příběhu, který obsáhl nejdůležitější informace o účasti na Mistrovství světa WADF v Liberci. Poté se prohlížely medaile, poháry, promítaly se fotografie a tanečníci sdělovali své zážitky.

Zdroj: MěÚ Bruntál