BRUNTÁL | Sedmačtyřicet studentů z Hoschule für Wirtschaft und Umwelt Nürtingen-Geislingen a dalších pět z pražského ČVÚT přijelo, aby poznalo Bruntál. Město je zajímalo především z architektonického a urbanistického hlediska. Některé jejich poznatky budou zapracovány do rozvojové studie, kterou pro Bruntál v rámci projektu Bridging the gap připravuje světoznámý architekt Herbert Dreiseitl.

Foto: MěÚ Bruntál

Studenti se od středy 19. října seznamovali s výhodami i problémy města. Prošli řadu lokalit a pracovali na předběžných návrzích, které by mohly Bruntálu v budoucnu pomoci v dalším rozvoji. Návštěvu zakončili v sobotu 22. října krátkou prezentací. Své poznatky budou rozvíjet i nadále. Finální verze svých návrhů odevzdají v lednu.

David Šmíd: „Vybral jsem si semestrální zadání Bruntál 2070 u nás na fakultě architektury a máme právě vymyslet strategii rozvoje Bruntálu na dalších padesát let. Máme se snažit být kreativní, inovativní a posunout Bruntál někam dopředu.

Seznamovali jsme se zdejší atmosférou, přírodou. Máme v plánu nějaký nový green build kolem celého města, který by spojil ty okrajové lokality. Tak jsme se snažili projet je na kole, byla to trochu divočina.

Spolupráce s Herbertem Dreiseitlem si vážím, je to určitě architekt světového významu. Věnuje se hlavně svým studentům a my s ním konzultujeme naše nápady, naše myšlenky a on nám na ně dává svůj pohled.“

Zdroj: MěÚ Bruntál