BRUNTÁLSKO, JESENICKO (FOTO) | Policisté zadržely skupinu osob, kterým nyní hrozí až deset let vězení. Zadržení vyráběli pervitin a distribuovali ho na Bruntálsku a Jesenicku.

Foto: Policie ČR

V průběhu měsíce srpna policisté oddělení obecné kriminality Bruntál ve spolupráci s kolegy z Jeseníku zadrželi skupinu osob – šest mužů a dvě ženy, kteří byli podezřelí z výroby a distribuce metamfetaminu. Při domovních prohlídkách zajistili věci sloužící k výrobě metamfetaminu, metamfetamin a sušenou rostlinnou hmotu.

Následně policejní komisař obvinil zadržené osoby ve věku od 32 do 44 let ze zvlášť závažného  zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Je jim kladeno za vinu, že jeden z obviněných měl nejméně od února 2018 na různých místech tzv. českou cestou vyrábět z léků volně prodejných v Polsku metamfetamin,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

V protiprávním jednání mu měli pomáhat další z obviněných, kteří měli kupovat a shánět, prostřednictvím dalších osob, chemikálie sloužící k výrobě, a to dle požadavků obviněného. Léky a další chemikálie měli někteří z obviněných u sebe přechovávat. Vyrobený pervitin pak měli užívat pro svou potřebu a prodávat či dávat uživatelům na Bruntálsku a Jesenicku. Gram pervitinu měli prodávat za asi dva tisíce korun a konečná cena pro koncové uživatele byla okolo 3 až 3,5 tisíce korun. Někteří z obviněných měli pěstovat a prodávat také marihuanu,“ pokračovala mluvčí Jiroušková.

Jeden z obviněných (výrobce drog) se měl svého protiprávního jednání dopustit i přes skutečnost, že byl v minulosti za obdobné jednání stíhán a odsouzen k nepodmíněnému trestu. „Další z obviněných byl v minulosti odsouzen v zahraničí za obdobnou trestnou činnost. Čtyři obvinění jsou stíháni vazebně a všem hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let. Policisté prověřují také další trestnou činnost některých ze skupiny obviněných,“ uzavřela policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Foto: Policie ČR