KRNOV | Skupina patnácti osob na Krnovsku vyráběla a distribuovala drogy! Jednalo se o pervitin a marihuanu. Hrozí jim až deset let vězení.

Foto: Policie ČR

Několik měsíců rozsáhlého prověřování policistů, kteří v uplynulých měsících realizovali stovky úkonů směřujících k odhalení a dokumentování trestné činnosti na úseku nealkoholové toxikomanie a měla se ho dopouštět skupina 15 osob na Krnovsku, vedlo k úspěchu. Trestní stíhání patnácti osob ve věku od 16 do 49 let zahájili vyšetřovatelé z druhého oddělení obecné kriminality v Krnově.

Jeden mladistvý, jedna žena a třináct mužů jsou stíháni pro trestný čin, mladistvý pro provinění, nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy (spáchané u některých také ve formě spolupachatelství).

„Je jim kladeno za vinu, že od podzimu 2016 do března 2017 se měli podílet na distribuci pervitinu či marihuany ke koncovým odběratelům. Po přivezení drogy měli obvinění zakoupený pervitin dále nabízet, dávat či prodávat desítkám uživatelů z Krnova. Obvinění jsou také uživatelé drog. Někteří z obviněných měli pěstovat rostliny s obsahem THC, které následně usušili a buď sami měli užít, vyrobit masti či distribuovat uživatelům či vyměnit za pervitin,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Při prohlídkách bytových i nebytových prostor policisté zajistili sušenou rostlinnou hmotu, prostředky sloužící k distribuci a aplikaci drog, finanční hotovost, dvě vozidla a několik mobilních telefonů. Někteří z obviněných byli v minulosti za stejnou trestnou činnost již odsouzeni.

„Obviněným hrozí nyní trest odnětí svobody až do výše deseti let a čtyři z obviněných jsou stíháni vazebně. Tři z obviněných jsou také stíháni za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, jelikož měli řídit osobní vozidla po předchozím požití pervitinu, marihuany, což bylo policisty zjištěno při silničních kontrolách,“ uzavřela policejní razii mluvčí Jiroušková.